Leden 2017


Co je Doctor Who/Pán Času

25. ledna 2017 v 14:03 | zuzri |  News DW
Tento britský sci-fi seriál má dlouholetou historii a je dokonce zapsán i v Guinnessově knize rekordů. Začal se vysílat již v roce 1963 a s drobnými přestávkami běžel až do devadesátých let kdy byl přerušen. V té době vznikl pouze jeden film (1996). V roce 2005 se televizní stanice BBC rozhodla seriál obnovit a od té doby máme možnost ho sledovat vždy koncem srpna a během září a řijna. Navíc se každé Vánoce potom můžeme těšit na speciální epizodu.

Související obrázekSeriál pojednává o mimozemšťanovi/cestovateli v čase jménem The Doctor, který se svými společnkíky řeší různé záhady a zažívá spousty dobrodružství, ať už jeto na planeťě Zemi nebo na jakékoliv jiné planětě v celém Vesmíru. Náš hlavní hrdina je zajímavý hlavně tím, že v podstatě nemůže umřít, má totiž zvláštní schopnost regenerace, při které se zcela uzdraví avšak vždy změní i svou tvář. Což je na jednu stranu skvělé protože takhle může seriál běžet donekonečna, ale problém nastává v momentě kdy si na něj zvyknete a on Vám na konci série zregeneruje...

Takto se v seriálu vystřídalo od začátku jeho vysílání již 12 Doktorů (+1) V současnosti Dvanáctý Doktor (Peter Capaldi) má před sebou poslední sérii (10tou), po které ho čeká regenerace. Spolu sním by měl odejít i výkonny producent Steven Moffat. Tyto informace se ovšem mohou ještě změnit.


V ČR jste se se seriálem mohli setkat na stanici AXN nebo ČT2. Momentálně je do češtiny nadabováno 7 sérii.

Co je Sherlock?

24. ledna 2017 v 22:32 | zuzri |  News SH
V roce 2010 se tvůrci seriálu Doctor Who, Steven Moffat a Mark Gatiss, rozodli zfilmovat příběhy nejznámějšího detektiva na světě, a tak vznikl seriál Sherlock.

Pokud neradi trpíte kvůli seriálu a přímo ze srdce nenávidíte dlouhé pauzy mezi jednotlivými sériemi a rozhodnete se koukat na Sherlocka, tak Vás to zcela určitě po každém finále neskutečně odrovná a z emocionálního traumatu se budete zotavovat i několik měsíců.(mluvím z vlastní zkušenosti - koukám na to už asi 6týmrokem...) Ale pokud tohle všechno přetrpíte, tvůrci Vás za to odmění třemi epizodami v každé sérii (po 90 minutách), které jsou zpravidla plné skvělé akce, humoru, srdceryvných scén a samozřejmě skvělých herců.(Benedict Cumberbatch - Sherlock Holmes, Martin Freeman - Dr. John Watson)

Pokud někdy nebudete mít co dělat rozhodně doporučuji tento seriál jednak je to neskutečně chytlavé a sympatické ale také se stanete součástí naprosto úžasného fandomu, který je dost aktivní, takže nechybí kopa fanfiction a další fandovský materiál na vyplnění pauzy mezi sériemi, které se k naší smůle opravdu nekonečně vlečou...

Vždycky si samozřejmě můžete přečíst i originální příběhy od Arthura Conana Doyla.K dnešnímu dni je natočeno celkem 13 epizod

1.série (2010): Study in Pink, Blind Banker, The Great Game
2.série (2012): Scandal in Belgravia, Hound of Baskerville, The Reichenbach Fall
3.série (2014): The Empty Hearse, Sign Of Three, His Last Vow
speciál (1/1/2016): The Abominable Bride
4.série (2017) : The Six Thatchers, The Lying Detective, The Final Problem


Další série by nás podle této logiky měla čekat v roce 2019, ovšem nic není potvrzené a jelikož se z našeho ústředního dua za posledních pár let staly dost známé celebrity, které postrádají potřebný volný čas pro natáčení, můžeme jen doufat, že vysliší fanoušky, čas si najdou s a natočí další díly.

Tardis

24. ledna 2017 v 17:25 | zuzri |  Gallery DW

Doctor Who s10

24. ledna 2017 v 17:22 | zuzri |  Videos DW

Supernatural

24. ledna 2017 v 16:47 | zuzri


Doctor Who

24. ledna 2017 v 16:30 | zuzri

Sherlock

24. ledna 2017 v 16:29 | zuzri


POZOR ZMĚNA

24. ledna 2017 v 12:49 | zuzri |  Other
Rozhodla jsem se trošku rozšířit tento blog o další seriály, které zbožňuju už pěknou řádku let.

I když by někdo mohl namítnout, že by bylo lepší založit nový blog, já to raději nechám vše v jednom :D, jednak to bude o něco rychlejší a jednak ty fandomy jsou dost propojené. Bude se jednat o seriály Doctor Who a Sherlock (BBC). Myslím že pojmy jako Multifandom a SuperWhoLock nejsou žádnou novinkou pro fanoušky SPN. I když jsem v posledním půlroce nebyla zrovna dvakrát aktivní, hlavně z nedostatku času kvuli blogu na tumblr.com a taky samozřejmě kvůli škole ;) i přesto se domnívám, že by to mohlo fungovat dobře a alespoň se tady trošku nahromadí obsah.

S tímto typem blogu už nějaké zkušenosti mám, konkrétně z let 2011/12, kdy jsem v podstatě s těma seriálama začínala a samozřejmě jsem o tom hned musela mít blog. I když to posledně tak úplně nevyšlo a blog zůstal ležet ladem...:( I to se bohužel stává. Nicméně si myslím že když tento blog přežil už tak dlouhou dobu řekla jsem si že bych ho mohla trochu revitalizovat a tak se zrodil ten nápad.

Otázkou je, jestli tady vůbec zbyli nějací čtenáři...

12x09 The First Blood

24. ledna 2017 v 12:20 | zuzri |  Trailers
Již za dva dny nám končí zimní pauza a můžeme se těšit na novou epizodu.
Po menším cliffhangeru kdy jsou oba bratři zatčeni jsme sice až tak v šoku nebyli (jelikož jsme zvyklí na daleko horší...) I tak už je už ale určitě celý fandom zvědavý na to, co se bude dít dál...


Upoutávka na celý díl níže...

Díky za návštěvu a doufám že se vám tu líbilo.
Prosím nezapomeňte na komentář, velmi potěší.